Systemy podłogowe ESD i maty uziemiające

Podstawowym element każdej strefy EPA (ang. Electrostatic Protected Area) jest odpowiedni system podłogowy. Skuteczność ochrony przed ESD (ang. Electrostatic Discharge) zależy właśnie od możliwości i bieżącej kondycji zastosowanej podłogi.

Właściwie dobrana i utrzymywana w czystości podłoga ESD musi zapewnić optymalny upływ do uziemienia i być w stanie natychmiastowo odprowadzać ładunki elektrostatyczne gromadzące się na osobach, wózkach do przewożenia wrażliwych komponentów i wyposażeniu, którego nie można uziemić przewodami.

Jaki system podłogowy ESD wybrać?

Wybór systemu podłogowego jest zwykle uzależniony od charakteru prowadzonej działalności. W dużych zakładach produkcyjnych stosuje się zazwyczaj mechanicznie wytrzymałe posadzki epoksydowe, natomiast w mniejszych firmach są to raczej wykładzina antyelektrostatyczna lub mata uziemiająca.

Nasza firma oferuje szeroką gamę systemów ochrony podłogi. Proponujemy produkty takie, jak wykładziny ESD kauczukowe i PVC, podłogowa mata uziemiająca, systemy podłogowe typu Puzzle, wykładziny dywanowe ESD. Oferujemy również farby i powłoki antystatyczne oraz produkty do układania podłóg.

Oferujemy wykładziny PVC w rolkach, wysoce odporne na ścieranie, zaprojektowane specjalnie dla potrzeb przemysłu elektronicznego, które charakteryzują się niezmiennymi właściwościami elektrostatycznymi, niezależnie od rodzaju zastosowanego kleju. W obszarach o niewielkiej powierzchni nie wymagają przyklejania, dzięki czemu możliwa jest zmiana ich położenia. Cechują się odpornością na ścieranie i działanie cyny lutowniczej. Są trwale elastyczne i odpowiednie dla pomieszczeń z krzesłami na rolkach.

Mata uziemiająca

Maty uziemiające, które proponujemy naszym Klientom, to typowe powierzchnie elektrostatycznie rozpraszające. Posiadają przewodzący spód i zaokrąglone brzegi. Dostępne są w różnych grubościach – w zależności od Państwa potrzeb.

Ciekawym rozwiązaniem jest samoprzylepna mata uziemiająca zbierająca brud. Idealnie nadaje się do pomieszczeń o podwyższonej czystości w zakładach pracy o różnorakiej specjalizacji. Warto wypróbować jej zalety.