Wózki ESD

Wózki ESD (ang. Electrostatic Discharge) dobrze radzą sobie z przewodzeniem ładunków elektrycznych. Znajdują liczne zastosowania w wielu dziedzinach przemysłu, zwłaszcza tych związanych z elektroniką. Ich użycie jest wskazane we wszystkich tych miejscach, gdzie dochodzi do rozładowań elektrostatycznych. Są istotnym elementem wyposażenia strefy EPA (ang. Electrostatic Protected Area). Gwarantują bezpieczną i wygodną pracę.

Wózki ESD

Oferujemy różnego rodzaju wózki ESD. Są wśród nich wózki transportowe z uchwytem, wózki na pojemniki wykonane z przewodzącego polipropylenu z dodatkiem węgla, wózki stanowiskowe, wózki magazynowe oraz wózki warsztatowe idealne do pracy w strefie EPA.

Oferowane przez nas wózki ESD wykonane są najczęściej z galwanizowanej stali zapewniającej przewodzenie ładunków elektrycznych. Powierzchnie użytkowa tych wózków wykonana jest z płyty wiórowej, która przewodzi ładunki elektryczne. Może być ona pokryta matą gumową. Wózki ESD pomalowane są przewodzącą elektryczność farbą proszkową.

Wózki ESD zwykle posiadają cztery skrętne koła, z czego dwa mają hamulec. Koła wózków ESD pokryte są przewodzącą gumą ø 100 mm oraz zapewniają ciche i płynne manewrowanie. Co ważne, zastosowane koła nie brudzą podłoża. Zaciągniecie hamulca i jego odblokowywanie odbywa się bardzo lekko, co pozwala na komfortową obsługę wózka oraz nie niszczy obuwia. Ładowność wózków jest zależna od wybranego przez Państwa modelu. Wszystkie opatrzone są symbolem ESD.